Інсульт завдає нищівного удару по здоров'ю людини. Після нього завжди потрібна турбота та увага, тому родичі повинні вживати необхідних заходів для забезпечення комфорту. Доглядати хворих після інсульту необхідно за спеціально розробленими правилами, але зробити це самостійно дуже складно, найкраще довіритися професіоналам і звернутися до приватного будинку для людей похилого віку.
Правила догляду за лежачими після інсульту
Після інсульту для первинного відновлення здоров'я буде потрібно постільний режим. А якщо в людини настав параліч, доглядати його стає ще складніше. Лежачий хворий не повинен перебувати тривалий час в тому самому положенні. Кожні 3-4 години намагайтеся його перевертати. Рекомендується гімнастика для прискорення відновлення.
Розглянемо особливості відновлювальної гімнастики:
Виконувати її необхідно максимально обережно, щоб не заподіяти біль і дискомфорт хворому. Поступово навчити пацієнта виконанню елементарних вправ. Фізичні вправи поєднувати з дихальною гімнастикою. Людині, яка перенесла інсульт, доведеться багато чому. навчатися наново, а родичам знадобиться багато терпіння. Також варто пам'ятати, що нерухомі кінцівки мають бути за допомогою, а не на вазі. Якщо рука паралізована, її необхідно класти у розігнутому положенні із прямими пальцями. Для цього можна поставити біля ліжка стілець.Для правильного кровообігу ніг, коліна можна покласти на валик, а стопи – на підставку. При односторонній паралізації рекомендується зберігати однакове положення обох ніг. Якщо хворий лежить на здоровому боці, то під хворі кінцівки можна покласти валики та зігнути в суглобах. Якщо хворий лежить на паралізованому боці, голову потрібно трохи нахилити вниз, а паралізовану руку випрямити, покласти під прямим кутом до тіла. Долоню покладіть нагору, а здорову руку відведіть назад.
Професійна реабілітація після інсульту
Після інсульту рекомендується дотримуватися правил:
цілодобове спостереження;
професійні консультації про стан здоров'я;
медикаментозне лікування.
Для забезпечення правильного догляду після інсульту обов'язково робити масаж і займатися фізкультурою. Але виконувати ці розпорядження в домашніх умовах досить складно, тому варто звернутися за допомогою до комерційного будинку для людей похилого віку.
Допомога у виконанні побутових справ
Насамперед після інсульту хворі потребують допомоги у прийомі їжі. Крім цього, деякі функції організму (наприклад, жувальний рефлекс, ковтання) втрачаються. Після виписки з лікарні хворого можна годувати м'якою та рідкою їжею. Для зручності можна перетирати її блендером. Приватний хоспіс для важких хворих у Харкові
При надмірному виділенні слини пов'яжіть хворий рушник, а куточки губ змастіть зволожуючим кремом. Їжу подавайте зі здорового боку рота, обов'язково стежте, щоб вона була пережована. Всі страви повинні бути напіврідкими та теплими. Після їжі не можна рухатися протягом години.
У гігієнічних процедурах також потрібно надавати допомогу. Перед ними посадіть хворого на зручну позу. Найзручніше в цьому випадку використовувати переносний душ. Після їди обов'язково почистіть йому зуби.
При одяганні одяг спочатку надягають на паралізовану сторону, а при роздяганні – навпаки. Речі небажано надягати через голову. Перевагу варто віддавати речам на гудзиках чи блискавках. З ураженими ділянками тіла необхідно бути дуже акуратними.
Наша філія в місті Харків, будинок для людей похилого віку Харків "Дерево життя" - -ми завжди готові прийняти нових постояльців і забезпечити якісний догляд , здорове харчування, гігієнічні процедури, прогулянки, дозвілля та спілкування у колі людей одного віку та інтересів.