Цукровий діабет - захворювання ендокринної системи, при якому збільшується концентрація цукру в крові. Хвороба вражає людей різного віку, але найчастіше зустрічається після 40 років. У віці старше 65 років подібна патологія діагностується у 20% випадків. Особливу небезпеку вона становить для людей віком від 70 до 80 років.

Розрізняють 2 різновиди цукрового діабету. При І типі, інсулінозалежному, порушується синтез інсуліну, що призводить до його дефіциту. Він зазвичай розвивається у молодому віці. У людей похилого віку найчастіше діагностується II тип, інсуліннезалежний, при якому продукується достатня кількість гормону, але сприйнятливість клітин до нього сильно знижується.

При діабеті II типу прогноз багато в чому залежить як стану здоров'я літньої людини, і від умов, у яких проходить лікування та реабілітацію. Діабет потребує точного режиму, дієтичного харчування, контролю схеми прийому ліків. Професійний догляд за хворими на цукровий діабет інсулінонезалежного типу забезпечують спеціалізовані пансіонати для хворих на цукровий діабет.

Причини цукрового діабету
Викликати цукровий діабет у похилому віці здатні такі фактори:

Спадкова схильність;
Зайва вага, яка з'являється через неякісне харчування і малорухливий спосіб життя;
Патології підшлункової залози;
Стреси на тлі гіпертонії;
Вірусні інфекції (грип , гепатит, краснуха, вітрянка);
Деякі медикаменти (діуретики, бета-блокатори, стероїди, психотропні ліки), що порушують обмінні процеси.
Причини діабету

Особливості захворювання
У пенсіонерів патологія часто протікає безсимптомно, що суттєво ускладнює діагностику. До того ж вона зазвичай супроводжується нехарактерними ознаками, які зв'язують із віковими змінами. Навіть не всі лікарі можуть одразу визначити справжню причину проблеми. В результаті людина довго лікується, але покращення не спостерігається.

Ще одна особливість цукрового діабету у літніх - відсутність характерних гіпоглікемічних симптомів (серцебиття, тремтіння, голоду), що ускладнює виявлення гіпоглікемії та може спровокувати розвиток коми.

Постановка діагнозу ускладнюється не лише безсимптомним перебігом хвороби, а й особливостями лабораторної діагностики:

у 60% хворих гіперглікемія натще не виявляється;
у 50-70% пацієнтів переважає постпрандіальна гіперглікемія, яка виявляється тільки після їди;
З віком збільшується нирковий поріг для глюкози.

Будинок для людей похилого віку Полтава, якісний догляд та медичне обслуговування, 5-разове дієтичне харчування, відмінні умови проживання.

Наша філія в місті Харків, будинок для людей похилого віку Харків "Дерево життя" - -ми завжди готові прийняти нових постояльців і забезпечити якісний догляд , здорове харчування, гігієнічні процедури, прогулянки, дозвілля та спілкування у колі людей одного віку та інтересів.