Догляд за лежачими хворими завжди стає проблемою. Це пов'язано з обов'язковими гігієнічними процедурами та необхідністю медичного догляду. Розглянемо, як полегшити життя лежачому хворому, а також тому, хто його доглядає. Лежачі люди змушені постійно перебувати в ліжку, тому питання гігієни для них є дуже важливим, тому ми пропонуємо основні поради, щоб вирішити всі проблеми.

Як боротися із застоєм у тканинах?
Якщо ви доглядаєте лежачу людину, пам'ятайте, що рух – наше життя. Тому обов'язково привчайте хворого робити хоча б елементарні фізичні вправи, навіть якщо в нього погане самопочуття. Навіть до паралізованої людини у лікарнях обов'язково відправляють спеціаліста, який показує комплекс вправ з лікувальної фізкультури. Вам потрібно разом з хворим повторювати їх.

Спочатку хворі можуть чинити опір, оскільки виконувати вправи буде незвично і важко. Отже, обов'язково проведіть з ним розмову, щоб пояснити користь даних дій та можливість якнайшвидшого одужання. Кожні 4 години необхідно перевертати пацієнта на інше положення. Постарайтеся навчити його виконувати ці дії самостійно. Пам'ятайте, що горизонтальне положення призведе до застою органів, включаючи дихальну систему. Завдяки постійній зміні положення пацієнт уникне пневмонії.

Також можна використовувати повітряні кульки, нехай хворий надуває їх. Також непоганий варіант – трубочка для коктейлю. У неї пацієнт повинен випускати повітря, щоб легені змогли працювати активніше.

Шкіра не повинна сохнути
У лежачих хворих відбувається епітелізація та посилена кератизація шкіри. Щоб уникнути цього процесу, рекомендується дотримуватися деяких дій. Якщо пацієнт не може приймати душ або ванну, варто використовувати метод сухого купання, який і замінить повноцінні водні процедури. Після цього обов'язково намажте тіло лосьйоном, пильну увагу приділяючи ногам і спині. Масаж посилить кровообіг, щоб шкіра легше дихала, тоді зникнуть ознаки гіпоксії.

Допомога в туалеті
Процес дефекації та сечовипускання створює естетичні та моральні незручності, тому хворі нерідко намагаються відмовитися від догляду, якщо вони перебувають у свідомості. В даний час можна купити спеціальні памперси для дорослих, але вони хоч і полегшують процес догляду, не завжди утримують рідину або випорожнення. Отже, необхідно навчити лежачого хворого справлятися з процесом дефекації або сечовипускання самостійно.

Для того, щоб процедура не була неприємною і процес був полегшений, рекомендується дотримуватись деяких правил. Перед випорожненням на судно натягується звичайний мішок для сміття. Пацієнт може випорожнюватись, не турбуючись за результат, оскільки все залишається в пакеті. Після цього судно можна просто протерти серветкою. Сечовипускання чоловіка можуть здійснювати в пляшку, а жінки також у судно з пакетом.

Цей порядок підійде тільки тим, хто здатний контролювати процес, інакше використовуйте памперс, але надягаючи його, обов'язково використовуйте спеціальні гігієнічні засоби, щоб не отримати попрілості. Захисний крем створить бар'єр, щоб не утворився парниковий ефект і не з'явилися пролежні. Приватний будинок для літніх людей у Дніпрі

Після випорожнення потрібно обов'язково видаляти всі надлишки. Як засіб проти пролежнів і попрілостей нерідко використовується депіляція, тому що чим менше у пацієнта волосся, тим легше доглядати шкіру.

Ми пропонуємо використовувати ці доступні та найпростіші варіанти, які не вимагатимуть великих фінансових витрат. Наркологічний центр Харків. Для лежачих хворих дуже важливий правильний догляд, а при прояві будь-яких проблем відразу ж починайте лікування, тільки кваліфікований лікар здатний дати правильні поради та лікування.