Згідно з даними дослідження, проведеного у вересні 2 схильні до ризику нестачі життєво важливих речовин, ніж молоді. Однак, відсутність життєво важливих речовин збільшує ризик розвитку вікових симптомів. У той же час хронічні симптоми збільшують потребу в життєво необхідних речовинах. Тому в літньому віці особливо важливо вживати в їжу здорові та багаті на вітаміни продукти. Високе споживання фруктів та овочів - у поєднанні з обраними харчовими добавками - може захистити людей похилого віку від розвитку захворювань або заповнити існуючий дефіцит і тим самим запобігти хворобам.

Ризик розвитку дефіциту вітамінів зростає
У людей похилого віку харчування часто є обмеженим. Основними причинами є, з одного боку, дієта необхідна здорового харчування, з другого - часті шлунково-кишкові розлади, які ускладнюють розщеплення поживних речовин (вітаміни, мінерали, антиоксиданти і мікроелементи). Навіть деякі ліки можуть призвести до нестачі вітамінів - і, на жаль, саме такі препарати приймаються людьми похилого віку.

Наприклад, метформін – відомий засіб для лікування діабету – може призвести до дефіциту вітаміну B12 та дефіциту фолієвої кислоти. Метотрексат лікарський засіб для ревматоїдного артриту може викликати дефіцит фолієвої кислоти. Кислотні блокатори з дефіцитом вітаміну B12- і діуретики (водні таблетки) можуть викликати нестачу всіх водорозчинних вітамінів.
Дослідження: У людей похилого віку нестача вітамінів. Приватний будинок для людей похилого віку в Харкові
Тому не дивно, що люди похилого віку часто страждають від нестачі вітамінів. Журнал Nutrients опублікував результати загальноєвропейського дослідження на цю тему у вересні 2016 року. Вчені з Університету Хоенхайма досліджували кров на утримання життєво важливої речовини. Учасники приїхали з шести різних країн і були віком від 35 до 74 років.
На жаль, дослідники обмежилися жиророзчинними вітамінами та антиоксидантами, а водорозчинні (таких як фолієва кислота та вітаміни групи В) не були досліджені. При аналізі кількості крові враховувалися такі фактори, як приналежність до країни, сезон, рівень холестерину, стать, статус куріння, маса тіла та дієтичні звички. Незалежно від цих факторів, було встановлено, що вік явно впливає на рівень життєво важливих речовин і організм людини поглинає поживні речовини з віком.

Дослідження Хоенхейму показало, що люди похилого віку страждають, зокрема, від дефіциту альфа-каротину і лікопіну.
Обидві поживні речовини відносяться до каротиноїдів, групи фітохімікатів, які зустрічаються головним чином у червоних, помаранчевих, жовтих і зелених. та фруктах. Каротиноїди є антиоксидантами, що означає, що вони захищають клітини та знижують окислювальний стрес. Крім того, вони мають протиракову дію і захищають шкіру від ультрафіолетового випромінювання.
Альфа-каротин в їжі
Рослинний пігментний каротин завжди складається з суміші альфа-каротину, бета-каротину та гамма-каротину. Подібно до бета-каротину, альфа-каротин також захищає від раку та хвороб серця і вважається життєствердною речовиною. Організм може продукувати вітамін А з альфа-каротину. Він відомий своєю цілющою та захисною дією на очі та слизові оболонки.

Будинок для людей похилого віку Харків, якісний догляд та медичне обслуговування, 5-разове дієтичне харчування, відмінні умови проживання.