На жаль, навіть найміцніше тіло з віком слабшає. Не дивно, що саме на старості років люди страждають від різноманітних хвороб та неприємних симптомів. Одна з таких патологій – це зайве скупчення рідини у тканинах організму. Набряки у людей похилого віку зустрічаються дуже часто. Найчастіше вони вражають ноги, але часто опухає обличчя чи інші частини тіла. У багатьох людей пастозність є серйозним симптомом, що свідчить про порушення в роботі серця, нирок та інших органів. Саме тому за наявності подібної ознаки потрібне проведення діагностики з наступним призначенням необхідного в конкретній ситуації лікування.

Причини набряків у людей похилого віку
Перш ніж робити які-небудь дії при набряку тіла, необхідно розібратися з тим, яка саме причина спровокувала патологію. У деяких випадках опухлі ноги – це просто наслідок важкого дня, який людина провела в активному русі. Така ознака проходить самостійно і не вимагає лікування. Ще одна поширена причина - вживання їжі або напоїв, що містять підвищену концентрацію солі. Хлорид натрію сприяє застою рідини, що зовні проявляється через мішки під очима, опухлі пальці та збільшені кісточки.
Подібним чином діє і алкоголь, особливо, якщо його вживати у великій кількості.

Старі люди заслуговують на гідну старість у коханні та комфорті - приватний будинок престарілих Харків "Дерево життя".

Крім перерахованих причин розвитку пастозності, виділяють й інші фактори, що провокують описаний стан. До них належать:

- Ниркова недостатність;
- Хвороби серцево-судинної системи;
- Порушення в роботі лімфатичної системи;
- Варикозне розширення вен;
- Травми;
- Захворювання щитовидної залози.
- Хвороба серця - причина набряків у літніх

Крім того, одутлість може свідчити про алергійну реакцію. Особливо якщо вона локалізується в області обличчя чи горла. Якщо йдеться про набряки у літньої жінки чи чоловіка, то однією з причин може бути цукровий діабет, який завжди супроводжується судинними патологіями.

Як розпізнати набряки?
Якщо у молодих людей набряклість переважно пов'язана з підвищеними навантаженнями та великою кількістю в раціоні солоних продуктів, то у літніх вона зазвичай є тривожним симптомом. Будинок престарілих Харків. З цієї причини дуже важливо вчасно розпізнати патологію. Найбільшу небезпеку становлять так звані серцеві набряки ніг, адже вони можуть бути однією з головних ознак серцевої недостатності. Зазвичай надмірне скупчення води характерне для вечірнього часу, а до ранку ситуація дещо покращується. Якщо зазначена ознака поєднується з синюшністю шкірних покривів, задишкою, необхідно якнайшвидше звернутися до лікаря-кардіолога.

Пастозність нижніх кінцівок також може свідчити про варикоз, що починається. Людина відчуває тяжкість та біль у м'язах, нерідко спостерігаються судоми, особливо у нічний час. Щоб виключити або підтвердити діагноз «варикозне розширення вен», необхідна консультація флеболога.

Будинок для людей похилого віку Полтава, якісний догляд та медичне обслуговування, 5-разове дієтичне харчування, відмінні умови проживання.