Інсульт (або інфаркт головного мозку) - захворювання, яке відомо людству здавна. Європейська назва походить від латинського слова insultus (наскок, напад, удар), східна медицина також використовує термін «удар вітру». Вся справа в симптомах, які є досить очевидними: різка втрата свідомості, порушення або відсутність мови, зміна міміки обличчя, опорно-рухові розлади або параліч. Лікарі стверджують, що час з моменту «удару» до надання допомоги не повинен перевищувати 3 години, інакше наслідки можуть бути незворотними.

Природа інсульту
З медичної точки зору, інсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу, яке спричиняє вогнищеве ураження головного мозку. Порушення надходження до ділянки мозку кисню та харчування веде у результаті до втрати організмом функцій, які даний сегмент мозку відповідає. У разі неприйняття заходів для відновлення кровообігу можливі найважчі наслідки, аж до смерті.

Зустрічаються два різновиди інсульту:

Геморагічний - рідкісна, але дуже небезпечна форма. Все трапляється раптово та несподівано. Судини, будучи не в змозі пропустити потік крові, просто рвуться, внаслідок чого відбувається крововилив у мозок. Підсумок - важка поразка мозку, можлива смерть.
Ішемічний - досить поширена форма. Через різні причини мозковий кровообіг сильно сповільнюється або перекривається (спазм, тромб, емболія тощо). Прогноз для цього різновиду захворювання не такий сумний при своєчасному наданні допомоги.
У жінок та чоловіків захворювання має свої особливості. Чоловіки потрапляють у зону ризику з 45 років, жінки ж, як правило, схильні до цієї недуги після 60 років. Це єдиний плюс для жінок, т.к. наслідки для них важчі і смертність вища, ніж у сильної статі. Варто зазначити, що останніми роками хвороба суттєво «помолодшала». Так, у США щорічно фіксується близько 4000 випадків серед неповнолітніх. Наркологічний центр Харків

Життя до та після хвороби значно відрізняється. Ще вчора людина добре себе почувала, рухалася, спілкувалася з друзями та близькими, раділа, будувала плани на майбутнє, а сьогодні вона прикута до ліжка і потребує допомоги оточуючих. Повернення до нормального способу життя якщо й реальне, то може затягтися на місяці і навіть роки.

Тому профілактика інсульту головного мозку у жінок чи чоловіків – актуальна на сьогодні проблема, легше попередити хворобу, ніж боротися з її наслідками.

Можливі причини розвитку інсульту
Будучи судинною патологією головного мозку, захворювання безпосередньо пов'язане з роботою серцево-судинної системи. Будинок для людей похилого віку Дніпро. Все, що впливає на стан судин та кровообіг, визначає причини інсульту:

Спадковість;
Вікові зміни;
Гіпертонія;
Цукровий діабет;
Порушення обмінних процесів в організмі;
Ожиріння;
Атеросклероз;
Стреси та нервова перенапруга;
Тривалий прийом деяких медичних препаратів (у жінок – гормональні контрацептиви, коагулянти);
Неправильний спосіб життя – недостатня фізична активність, куріння, вживання алкоголю, незбалансоване харчування та ін.

>